Пленум НСЖУ вирішив провести з’їзд 20 квітня 2017 р. і виключив зі складу секретарів Тетяну Котюжинську

22 Грудня 2016, 16:44

Пленум Національної спілки журналістів, який відбувся 22 грудня 2016 року, ухвалив низку рішень, в тому числі провести черговий 14 з’їзд 20 квітня 2017 року.

Черговий 14-й з’їзд НСЖУ відбудеться 20 квітня 2017 року. Таке рішення було ухвалене на пленумі Спілки, що проходив 22 грудня 2016  року у Києві. Учасники засідання розглянули питання про хід реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ, реформування державного мовлення в суспільне, відносини з «Укрпоштою» та інші.

Зокрема секретар НСЖУ, головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко запропонував підбити підсумки першого етапу реформування преси на початку наступного року, а також внести в список ворогів преси представників місцевої влади, яка блокує реформу.

Учасники Пленуму більшістю голосів виключили  головного юрисконсульта НСЖУ Тетяну Котюжинську з секретарів. Перед тим Тетяна Котюжинська зробила заяву про те, що сама призупиняє членство в керівних органах Спілки до чергового з’їзду. За її словами, вона незгодна з тим, що «фактично керівні органи підміняє собою перший секретар Спілки Сергій Томіленко, який ніколи не обирався керівником і мав би виконувати виключно технічні функції». «Я оскаржую в суді легітимність позачергового з’їзду НСЖУ, що відбувся 3 листопада 2016 року», – заявила вона. Нагадаємо, в листопаді 2016 року її виключили з членів правління.

Також Пленум заслухав ревізійну комісію, розглянув кошторис на 2017 рік та вніс зміни до штатного розпису, більшістю голосів вирішивши скоротити дві посади юридичної служби (головний юрисконсульт та юрист) на 2017 рік, зауваживши, що не потребує в штаті такої служби.

Нагадаємо, у зв’язку з необхідністю внесення до 1 січня 2017 року змін до статуту НСЖУ, пов’язаних зі змінами податкового законодавства (технічні правки), щоб не втратити статус неприбуткової організації, члени правління вирішили провести позачерговий з’їзд Спілки 3 листопада 2016 року.

3 листопада, на позачерговому з’їзді Національної спілки журналістів України (НСЖУ) затверджено новий статут спілки та оновлено склад правління. З Олега Наливайка остаточно знято повноваження голови НСЖУ.

Джерело:

«Детектор медіа»

Пленум НСЖУ вирішив провести з’їзд 20 квітня 2017 р. і виключив зі складу секретарів Тетяну Котюжинську