Після підвищення акцизів мінімальна вартість пляшки горілки сягне 87 грн

ціни на алкоголь Поштівка
29 Липня 2017, 19:09

Ініційоване урядом підвищення акцизних ставок на алкоголь відобразиться на цінах продукції, скоріш за все, у наступному році. Півлітрова пляшка горілки буде коштувати орієнтовно 87 грн. Про це Поштівці повідомив голова асоціації “Укрводка” Володимир Остапюк.

“Підвищення акцизів планується у наступному році, я так розумію. Так, Кабмін передав (своє рішення до ВРУ – ред.), але, на скільки мені відомо, підняття ставок акцизного податку планується із наступного року. Кабмін зараз діє у межах Податкового кодексу, а Податковий кодекс зобов’язує індексувати ставки акцизного податку на алкогольні та тютюнові вироби. Якщо говорити про 0,5-літрову пляшку горілки – її орієнтовна ціна буде 87 грн”, – сказав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, уряд ініціював підвищення акцизів на алкоголь на 11,2%.

Разом з тим, на думку експертів, підвищенням акцизів держава заганяє в тінь всю алкогольну галузь.

За словами генерального директора компанії Eastern Beverage Trading Ольги Івушкіної, стагнація вітчизняного ринку алкоголю триває вже не перший рік.

У період з 2010 по 2016 рік виробництво легального алкоголю скоротилося з 39 до 16 мільйонів декалітрів. В той час, як частка тіньового сегменту ринку в цей проміжок часу зросла з 15-20% до 45-59%.

Після підвищення акцизів мінімальна вартість пляшки горілки сягне 87 грн