Підвищення акцизів на алкоголь призведе до небажаних наслідків – експерт

ціни на алкоголь Поштівка
28 Вересня 2018, 17:26

Чергове підвищення акцизів на алкоголь призведе до різкого збільшення контрабандної та контрафактної продукції, активізації самогоноваріння, особливо у сільській місцевості. Ціна алкоголю повинна бути співмірна доходам українців.

Про це повідомив економічний експерт Андрій Новак, коментуючи наміри КМУ підвищити алкогольні акцизи на 9%.

“Підвищуючи акциз на алкоголь, уряд має одну мету – простим методом отримати додаткові надходження до державного бюджету. В Україні алкоголь коштує дешевше, аніж за кордоном. Проте, всередині країни вартість продукту не відповідає рівню доходів громадян”, – сказав він.

Піднімаючи акцизи, уряд повинен дбати не лише про наповнення держбюджету. Варто врахувати купівельну спроможність українців, наголосив експерт. В іншому випадку – зростає кількість контрафактної продукції.

“Чергове підвищення акцизів призведе до підняття цін на алкоголь. Разом з тим, на нас чекає: різке збільшення контрабандної і контрафактної продукції, активізація самогоноваріння, особливо у сільській місцевості. Тому, підвищуючи акцизи, уряд своє завдання виконає – отримає кілька додаткових мільярдів гривень до бюджету. Але для українців це стане черговим ударом”, – пояснив Новак.

Нагадаємо, Кабмін планує підняти акцизи на алкоголь на 9%. Відповідний законопроект вже зареєстрований у парламенті.