Перша в світі велика приливна електростанція запущена в Шотландії

Перша в світі велика приливна електростанція запущена в Шотландії Поштівка
21 Вересня 2016, 12:09

У Шотландії запустили в роботу пілотну турбіну першого у світі широкомасштабного проекту припливної електростанції.

В ході церемонії запуску проекту MeyGen перша турбіна висотою в 15 м, з лопастями діаметром 16 м і вагою майже 200 тон була відправлена з Північного узбережжя Шотландії в море.

Ця турбіна стане однією з чотирьох, які складуть першу чергу проекту MeyGen. Потужність кожної з чотирьох турбін встановлених під водою, складе 1,5 МВт.

Загалом компанія Atlantis Resources з Единбургу, яка реалізує проект, має намір встановити 269 турбін, що дозволить розширити потужність електростанції до 389 МВт (цієї енергії достатньо для забезпечення енергопотреб 175 тисяч домогосподарств).

Уряд Шотландії виділив 23 млн фунтів на реалізацію проекту MeyGen. Перший міністр Шотландії Нікола Старджен, яка була присутня на церемонії запуску об’єкта, закликала уряд Великобританії покласти край невизначеності навколо субсидіювання подібних проектів. За її словами, небажання фінансувати такі проекти через інвестиційні ризики може мати негативний вплив на морський сектор енергетики.

«Нові технології, такі як ця, в найближчі декілька десятиліть будуть повністю забезпечувати електроенергією нашу країну», — зазначила перший міністр.

В Atlantis Resources в свою чергу відзначають, що проект MeyGen, над яким працювали більше 10 років, покликаний продемонструвати, як приливна енергетика може стати одним з найважливіших секторів відновлюваної енергетики у Великобританії.

Прихильники розвитку відновлюваних джерел енергії в Британії з громадської організації RenewableUK окремо підкреслюють на важливості того, що «перша турбіна була запущена на майданчику, який раніше використовувався для виробництва нафти і газу». За їх словами, офіційний запуск найбільшої приливної електростанції є важливим моментом у комерційному розвитку морської енергетики, він також демонструє можливості, які надає відновлювальна енергетика.

За даними експертів, Шотландія володіє 25% від загального потенціалу ЄС з розвитку вітрової і приливної енергетики.

greenevolution.ru