Пенсія в Польщі: у чому відмінність від України

2 Травня 2017, 08:56

У Польщі середня пенсія становить 460 доларів. При цьому заслужений відпочинок поляки йдуть в 65 років (жінки в 60)

Також у Польщі пенсіонери мають безкоштовний проїзд в і пільги на ліки, а після 75 років безкоштовне медицинське обслуговування.

Польська пенсійна система розподіляється на три рівні – солідарний, накопичувальний і індивідуальний. Якщо вкладати відразу в усі три, то потім можна отримувати й три пенсії.

Обов’язкова умова для отримання трудової пенсії – мінімум 15 років стажу для жінок і 20 років – для чоловіків. Щоб отримувати трудову пенсію потрібно відраховувати до Пенсійного фонду внесок у розмірі 19,5% від зарплати. При цьому половину цієї суми полякам сплачує роботодавець.

Нагадаємо, середня пенсія в Україні – менше двох тисяч гривень, а мінімальна в травні досягне всього 1313 гривень. Пенсійний вік (поки що) для чоловіків – 60 років, а для жінок – 58. Для отримання пенсії за віком знадобиться як мінімум 15 років стажу. Розмір пенсії залежить від рівня зарплати і кількості опрацьованих років. Українські пенсіонери мають право безкоштовного проїзду в громадському транспорті та умовно безкоштовне медицинське обслуговування.

Джерело:

Сегодня