Паспортні центри не працювали через вилучення СБУ серверів у телекомунікаційних компаніях

7 Квітня 2017, 09:13

Збої в роботі паспортних центрів з видачі біометричних паспортів для поїздок за кордон можуть бути пов’язані з перевірками, які СБУ сьогодні проводить у телекомунікаційних компаніях, і можливим вилученням серверів.

Про це заявив прес-секретар мережі обслуговування ДП “Документ” Володимир Поліщук.

“Це пов’язано з тим, що не працюють спеціальні канали зв’язку, що забезпечують захист нашої інформації, яку ми надаємо через відповідні сервери в державно-міграційну службу і в інші установи, які займаються друком. Наскільки мені відомо, СБУ зараз проводить перевірки, можливо, вилучає сервери в ряді телекомунікаційних компаній, які, маючи цю ліцензію, надають послуги із захисту інформації та надають ці захищені канали зв’язку. Керівництво ДП “Документ” поїхало до провайдерів і з’ясовує, наскільки ця ситуація є серйозною”, – заявив Поліщук.

Поліщук зазначив, що труднощі з отриманням паспортів почали виникати після 15:00. Люди не могли оформити або отримати закордонні паспорти.

“Сподіваюся, завтра цей центр та інші центри запрацюють”, – додав Поліщук.

Найбільше проблему відчують на собі кияни, оскільки у Києві значна кількість закордонних паспортів оформлювалося у ЦНАП та чотирьох “Паспортних сервісах”. Про це повідомила прес-служба МВС України.

“Державна міграційна служба звернулася з листами до СБУ, Держспецзв’язку та Державного підприємства “Українські спеціальні системи” (ДП УСС) щодо максимально швидкого поновлення роботи каналів зв’язку та відновлення можливості оформлення та видачі документів”, – повідомляє прес-служба.

Як повідомлялося, 6 квітня всі центри “Паспортний сервіс”, де українцям надаються послуги з оформлення закордонних паспортів, призупинили роботу з технічних причин.

Джерело:

112

Паспортні центри не працювали через вилучення СБУ серверів у телекомунікаційних компаніях