Парламент Шотландії проголосував за проведення другого референдуму про незалежність

29 Березня 2017, 10:17

Парламент Шотландії проголосував за проведення другого референдуму про незалежність країни та вихід зі складу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Про це повідомляє британське видання The Guardian.

69 депутатів проголосували «за», «проти» – 59, щоб перший міністр Шотландії Нікола Стерджен отримала повноваження на ведення переговорів з урядом Британії щодо ще одного референдуму.

Уряд меншості Стерджен отримав перемогу при голосуванні завдяки підтримки партії “Зелених” Шотландії після довгих дебатів.

Раніше прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що не допустить проведення ще одного референдуму під час процесу виходу Британії зі складу Європейського Союзу, наголошуючи, що це зараз не на часі.

Дводенні дебати у парламенті Шотландії розпочалися минулого тижня, але були призупинені через новини про терористичний напад біля Палати громад у Лондоні.

Голосування відбулося наступного дня після того, як Стерджен та Мей провели у Глазго зустріч, і за день до того, як прем’єр Сполученого Королівства запустить процес виходу Британії з ЄС шляхом офіційного повідомлення Брюсселя стосовно початку переговорів про Brexit.

Перший міністр Шотландії наполягала, що її бачення щодо часових рамок проведення референдуму дозволять шотландцям зробити вибір, коли умови виходу Британії з ЄС стануть відомими, але до того, коли стане “занадто пізно, щоб обрати власний шлях”.

У 2014 році шотландці проголосували проти незалежності в розрізі 55% проти 44%. Речник британського уряду зазначила, що голосування парламенту Шотландії не стане початком для переговорів щодо проведення референдуму.

“На даному етапі уся наша увага буде зосереджена на наших переговорах з Європейським Союзом, щоб забезпечити досягнення правильної угоди для усього Сполученого Королівства”, – сказала вона.

Джерело:

Уніан

Парламент Шотландії проголосував за проведення другого референдуму про незалежність