Парламент Румунії остаточно скасував поправки, які спричинили масові протести

22 Лютого 2017, 10:53

Парламент Румунії підтримав рішення уряду щодо скасування поправок, які мали пом’якшити антикорупційне законодавство.

291 депутат нижньої палати парламенту проголосував за нову урядову ініціативу, яка скасовувала ухвалені урядом наприкінці січня зміни, які спричинили масові протести населення в Румунії. Жоден з парламентаріїв не проголосував проти, але троє утрималися, повідомляє інформагенція AP.

На тлі масштабних протестів 5 лютого уряд скасував цю постанову, тепер це рішення затверджено і в парламенті.

Після двох тижнів масових вуличних протестів у Бухаресті та по всій Румунії влада погодилась провести референдум щодо корупційних злочинів.

Нагадаємо, уряд Румунії 31 січня, ухвалив декрет про амністію і декриміналізацію посадових злочинів. Відповідно до нього, проти корумпованих чиновників, які завдали державі збитків на суму в перерахунку менше 44 тисяч євро, не мали б відкривати кримінальні справи. Запропонована норма могла б дозволити уникнути відповідальності голові правлячої Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгні, обвинуваченому у фіктивному працевлаштуванні та завданні фінансових збитків на суму 24 тисячі євро. Та ініціатива уряду спричинила наймасовіші з часів повалення комуністичного режиму протести в країні.

Джерело:

Deutsche Welle