Паливо для реактивних літаків вироблятимуть з евкаліпта

Паливо для реактивних літаків вироблятимуть з евкаліпта Поштівка
21 Вересня 2016, 16:23

Вчені з Австралійського національного університету вважають, що незабаром зможуть використовувати камеденосні дерева сімейства евкаліптових для виробництва екологічно чистого авіаційного палива, розповідає «Економіст».

Австралійські вчені виявили, що сполуки під назвою монотерпени – природні вуглеводні, знайдені в евкаліптовій олії, можуть стати джерелом для виробництва палива з низьким вмістом вуглецю. Воно може бути використане для реактивних літаків і в балістичних ракетах.

Якби камеденосні дерева висаджувалися людиною в тій же кількості, що і дерева для виробництва паперу, то виробленого палива вистачило б для забезпечення ним 5% всього світового авіапарку.

Вчені визнають, що вартість виробництва такого екологічно чистого палива на початковому етапі перевищить вартість виробництва палива традиційного, проте його застосування в рази скоротить кількість шкідливих викидів в атмосферу.

Етанолове паливо і біодизель можуть підійти для позашляховиків, однак таке паливо не має достатньої щільності енергії, щоб використовувати його в авіації.

Іншим потенційним джерелом монотерпенів вважаються соснові породи, проте ростуть вони набагато повільніше за евкаліптове дерева, що утруднює їх використання.

Паливо для реактивних літаків вироблятимуть з евкаліпта