Палеонтологи знайшли рештки динозавра, який мав пухлину щелепи

Палеонтологи знайшли рештки динозавра, який мав пухлину щелепи Поштівка
6 Липня 2016, 15:57

Міжнародна команда палеонтологів вперше виявила в Румунії рештки незвичайного динозавра, щелепа якого була спотворена великою доброякісною пухлиною.

За інформацією bublbe.com, згідно з дослідниками, знайдені рештки належать гадрозавру – виду утконосого динозавра, що мешкав у західній частині Румунії в період між 67 і 69 мільйонами років тому.

Череп тварини був знайдений ще 10 років тому під час розкопок, проте кістки деформувалися, а науковці не могли назвати причину таких змін.

На лівій стороні щелепи гадрозавра фахівці виявили велику шишку, яка до скам’яніння, ймовірно, була досить щільною кістковою тканиною. Утворення було легко помітно навіть у той час, коли істота була ще живою. Вчені зацікавилися природою знахідки та вирішили провести додаткове дослідження, освітивши череп за допомогою томографа. Результати показали, що наріст являє собою амелобласту – доброякісну пухлину, що виникла в результаті некоректного розростання тих тканин щелеп і зубів, які відповідають за формування зубної емалі у людини та інших тварин.

Палеонтологи знайшли рештки динозавра, який мав пухлину щелепи