- Поштівка - https://poshtivka.org -

Палац Вітославських в Чернятині

Лев Палац Вітославських в Чернятині

Палац Вітославських в Чернятині

В невеличкому селі Чернятин (Вінницька обл.,)до наших зберігся замок родини Вітославських. Старовинне село Чернятин в XVIII столітті належало родині магнатів Вітославських. Вся Україна знала про це село, завдяки палацово-парковому ансамблю, який був збудований в стилі романтичної неоготики Ігнатієм Вітославським.

Палац Вітославських

Саме приміщення палацу будувалось в кілька етапів. Найпершою в архітектурному комплексі звели південне крило, що прикрашене декоративною круглою баштою. Спочатку ця башта булаа увінчана ренесансним аттиком. Згодом в 1820-х роках став модним готичний стиль і почалася перебудова всього комплексу. Готика присутня в масивних пілонах в’їзних воріт, в кам’яних чашах, що прикрашають присадибний парк. Архітектором палацу Вітославських був Генріх Іттар з Мальти. В його проекті дуже багато оздоблень,передбачив декорування палацу трилисниками, широкими гранітними сходами. Також було встановлено біля сходів мармурових левів з білого мармуру, що спираються лапами на геральдичні щити з гербом роду Вітославських (до сьогодні вони не збереглись). Герби Вітославських збереглися лиш у вестибюлі і над головним входом. Окрасою палацу є банкетний зал, кругла вітальня, стіни та стеля прикрашені ліпниною. У деяких приміщеннях збережені кахельні голландські печі ( XIX столітті).

Палац Вітославських в Чернятині

В другій половині 19 століття родина Вітославських збанкротувала, садибу продали Марії Михайлівні Львовій. І саме її ініціали відображені на кованих ажурних стулках воріт. Нові власники перенесли в’їзд до палацу на північну сторону і там побудували ще один особняк. Львови також добудували східне крило палацу.

Палац Вітославських в Чернятині

Стеля 18 століття

З будівництвом палацу територію облаштували ландшафтним парком в 31 гектар (1814 р. У парку що складається з різних порід дерев є і потайні стежки, і широкі алеї, і мальовничі галявини та каскад ставків.

До наших днів збереглась велика бібліотека, а от паркові павільйони й альтанки не збереглися.

Палац Вітославських в Чернятині стеля