П’ять способів швидко зняти стрес

П’ять способів швидко зняти стрес Поштівка
9 Серпня 2016, 09:49

Неприємна розмова, погана новина, несподівана проблема, сварка… Будь-який з цих факторів може стати останньою краплею, що переповнила чашу вашого довготерпіння і оптимізму. І ви миттєво впадаєте в стресовий стан, що може завдати шкоди як вашому здоров’ю, так і відносинам з оточуючими. Спробуйте навчитися миттєво купірувати симптоми стресу і швидко заспокоювати свою нервову систему.

Спосіб 1. Моментальне заспокоєння

Древній метод йоги допоможе вам моментально врівноважити розум і тіло і повернутися до того стану, в якому ви будете здатні приймати зважені рішення. Він дуже простий: розкрийте рот, висуньте язик якомога далі. Вдихніть в себе повітря одночасно через ніс і рот. Подихайте так протягом 2-3 хвилин.

Спосіб 2. Вихід на природу

Для того щоб заспокоїтися, при наближенні стресу відразу ж виходьте з приміщення на вулицю. Нехай це буде ганок на порозі вашого будинку або найближчий до вас парк – не важливо. Справа в тому, що звуки природи, навіть неголосні, щебету птахів або шелесту листя, миттєво заспокоюють нервову систему. Майте це на увазі на майбутнє: можливо, має сенс тримати в будинку аудіозапис звуків природи і, при необхідності, заспокоюватися, прослуховуючи їх.

Спосіб 3. Усвідомлені вправи

Якщо ви перебуваєте в стані стресу, найкращий спосіб привести себе в порядок – це зробити кілька фізичних вправ. Вони природним чином збільшують зміст ендорфінів і адреналіну, і ви моментально відчуваєте себе краще. Важливо при виконанні фізичних вправ максимально зосередитися на своєму тілі і тих відчуттях, які ви отримуєте. Якщо все одно в голову лізуть непотрібні думки, промовляйте вголос: «Зараз я піднімаю руки, роблю махи ногами, присідаю …». І так далі.

Спосіб 4. Холодний душ

Гідротерапія є потужним засобом в боротьбі зі стресом. Контрастний або просто прохолодний душ – це теж своєрідний стрес для організму, але зі знаком «плюс»: він активізує роботу серця, легенів, печінки, призводить в тонус судини. Не забувайте, що починати такий душ рекомендується з обливання кінцівок: спочатку руки і ноги, а вже потім – все тіло.

Спосіб 5. Тонізуючий коктейль

Зелені коктейлі – відмінний спосіб швидко наситити організм поживними речовинами, які покращують роботу мозку і нервової системи. Вони зміцнюють імунну систему і (що дуже важливо!) Дають відчуття ситості без переїдання. Зробіть собі коктейль з капусти, шпинату, імбиру, додайте в нього лимон, банан або чорницю. Така «вітамінна бомба» додасть вам сили і подарує енергію.

П’ять способів швидко зняти стрес