Отримання ліцензій на перевезення пасажирів та вантажів через Укрпошту

Отримання ліцензій на перевезення пасажирів та вантажів через Укрпошту Поштівка
26 Лютого 2016, 16:22

У п’ятницю, 26 лютого 2016 року, в Кабінеті Міністрів України відбулося підписання меморандуму «Про співробітництво у сфері спрощення процедури надання адміністративних послуг» між Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта» та Державною службою України з безпеки на транспорті. Дана співпраця надасть можливість розпочати підготовчу роботу щодо впровадження спільного з Укртрансбезпекою проекту в сфері спрощення процедури надання ліцензійних послуг через мережу відділень Укрпошти.

У заході взяли участь Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк та в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук.

З 2013 року Укрпошта реалізує проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту». Цей проект сприяє підвищенню рівня обслуговування фізичних та юридичних осіб, шляхом надання їм можливості отримувати адміністративні послуги за місцем проживання із швидкою та гарантованою доставкою документів, заощаджувати особистий час та транспортні витрати, а також здійснювати оплату отримання таких послуг в населених пунктах, де відсутні фінансові установи.

«Надання адміністративних послуг через Укрпошту набуває значної популярності серед населення, про що свідчить понад 1 200 000 звернень громадян за отриманням державних послуг. Лише за 2015 рік більше 800 тис. українських сімей оформили житлові субсидії через пошту, – відзначає Ігор Ткачук. – Нині Укрпошта надає громадянам України спрощений доступ через відділення поштового зв’язку майже до 500 державних послуг. Через пошту можна отримати як довідку про доходи чи оформити компенсаційні виплати, так і здійснити державну реєстрацію фізичної особи, яка має намір стати підприємцем».

Задля розширення можливостей для бізнесу та спрощення процедури отримання послуг з ліцензування на наземному транспорті розпочато співпрацю з Укртрансбезпекою в сфері надання доступу до таких послуг за допомогою засобів поштового зв’язку. Це означає, що вже найближчим часом через пошту можна буде переслати всі необхідні документи для отримання ліцензій на перевезення пасажирів чи вантажів. Поштовики володіють необхідними знаннями, щоб проконсультувати клієнтів щодо правильності формування пакету документів для оформлення ліцензій.

«Найближчою перспективою розширення співпраці Укрпошти з Укртрансбезпекою може стати отримання ліцензій на перевезення вантажів та пасажирів морським, річковим та повітряним видами транспорту, безпосередньо, у відділеннях поштового зв’язку», – додає Ігор Ткачук.