- Поштівка - https://poshtivka.org -

Останні мамонти на Землі вимерли через брак питної води

Через потепління клімату мамонти в зоні Берингового моря втратили доступ до прісної води.

Близько п’яти тисяч років тому одна з останніх колоній шерстистого мамонта, яка жила на острові Святого Павла поблизу Аляски, вимерла через потепління клімату і нестачу води. Про це йдеться в дослідженні американських палеонтологів, з посиланням на журнал Proceedings of the National Academy of Sciences пише «УНІАН» [1].

Вчені пояснюють, що більшість мамонтів світу вимерла близько 10,5 тисяч років тому, однак колонія на острові святого Павла протрималася ще 5 тисяч років.

“Ми знаємо, що сучасному слону потрібно від 70 до 200 літрів води на день. Ми припустили, що мамонтам було потрібно стільки ж. [Такими темпами] джерело води могло досить швидко вичерпатися”, – говорить керівник дослідження, професор Пенсільванського університету Расселл Грем.

Як вважають вчені, історія мамонтів з острова Святого Павла показує, що загрожує ендемічним тваринам на невеликих клаптиках суші і в наші дні під час зміни клімату.

Останньою за часом популяцією мамонтів, що зникли з лиця Землі, були хоботні острова Врангеля, нині адміністративно приналежного російській Чукотці: там вони вимерли близько 4 тисяч років тому.