Організатори Євробачення прокоментували інформацію про санкції проти Києва

30 Березня 2017, 13:25

Європейська мовна спілка відреагувала на інтерв’ю швейцарській бульварній газеті Blick генерального директора ЄМС Інгрід Дельтенре, яка нібито заявила, що організатори конкурсу готові застосувати санкції щодо Києва.

Про це повідомляє DW.

В інтерв’ю Дельтенре розкритикувала рішення України заборонити в’їзд російської учасниці конкурсу Юлії Самойловій.

“Поведінка України абсолютно неприйнятна…Я глибоко шкодую про те, що Євробачення використовують для політичних ігор. Євробачення має приносити радість і об’єднувати мільйони людей, а не налаштовувати їх один проти одного”, – цитує її слова швейцарське видання.

Далі, вже у непрямій мові, стверджується, що, якщо ситуація не зміниться в найближчі тижні, то ЄМС застосує щодо України санкції – аж до тимчасового відсторонення від Євробачення.

В Європейській мовній спілці підтвердили вищенаведені цитати Інгрід Дельтенре, проте зазначили, що не можуть відповідати за інші міркування газети, зокрема через інформацію про те, що ЄМС вже розглядає можливість санкцій проти України.

“Ми напружено працюємо над тим, щоб всі 43 учасника Євробачення змогли виступити на конкурсі цього року… В той же час, якщо хтось з учасників порушить правила конкурсу, то після його проведення можуть бути розглянуті певні заходи щодо порушника”, – заявили в ЄМС.

22 березня СБУ заборонила в’їзд в Україну учасниці Євробачення від Російської Федерації Юлії Самойловій терміном на три роки.

За словами речника СБУ Олени Гітлянської, рішення прийнято на підставі одержаних даних про порушення Самойлової законодавства України.

Зазначимо, що Європейська мовна спілка (ЄВС) у своєму коментарі щодо рішення СБУ заявила, що “розуміє і поважає закони України.

У Кремлі назвали рішення України заборонити в’їзд учасниці Євробачення від РФ ударом по престижу пісенного конкурсу і висловили сподівання, що рішення СБУ буде переглянуто.

Джерело:

НВ