Організатори розповіли, якою буде головна ялинка країни у Києві

Організатори розповіли, якою буде головна ялинка країни у Києві Поштівка
1 Грудня 2016, 10:12

Головні новорічно-різдвяні свята України, як і раніше, відбудуться на локаціях між Софійським і Михайлівським соборами, ялинку прикрасять дерев’яними іграшками та гірляндами, а крім традиційного ярмарку і резиденції святого Миколая, з’явиться колесо огляду.

“Наша головна ялинка буде, як і минулого року, між двома дзвіницями – Софійською і Михайлівською”, – розповіла заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко в середу на прес-конференції в Києві.

За її словами, київська влада провела творчий конкурс і визначила організатора новорічно-різдвяних заходів – засновника Folk Ukraine Ігоря Добруцького.

Як зазначила заступник голови КМДА, підготовлено 21 новорічний захід, важливими локаціями для відвідувачів стануть Контрактова та Поштова площі, Співоче поле, де відбудеться різдвяна “Країна мрій”, а на вул. Хрещатик і Поштовій площі з’являться фотозони.

Г.Старостенко закликала організаторів заходів дотримуватися українські національні традиції – використовувати як символи Нового року і Різдва святого Миколая і його помічників, а також не порушувати рішення столичної влади про заборону використання піротехнічних засобів.

Що стосується фінансування святкових заходів, то, за її словами, влада столиці виділила кошти тільки на організацію вистав для дітей. “Уже три роки ми працюємо на заходах, що стосуються головної ялинки, таким чином, громадські організації та спонсори повністю беруть на себе фінансування заходів. З міського бюджету на сьогодні витрачаються кошти приблизно в 1,5 млн грн на закупівлю вистав для дітей. Тобто певні витрати є, але вони не пов’язані з головною ялинкою”, – розповіла заступник голови КМДА.

І.Добруцький розповів, що організатори святкових заходів очікують цього року не менш ніж 5 млн відвідувачів новорічно-різдвяних локацій у столиці.

“Три локації – Софійську, Михайлівську та Володимирський проїзд – ми об’єднуємо в один концепт між двома дзвіницями. 26 метрів – висота ялинка, це на метр вище, ніж у минулорічної… Тисяча яворівських іграшок із натурального дерева, які для нас підготували майстри, прикрашатимуть головну ялинку. 40 км гірлянд прикрасять територію, а три кілометри гірлянд повісять на самій ялинці”, – розповів він.

І.Добруцький також повідомив, що під час новорічно-різдвяних заходів відбудеться 15 концертів за участю понад 3 тисячі артистів.

За його словами, крім так званої резиденції святого Миколая, різдвяного ярмарку з будиночками і альтанками, де можна сховатися від снігу, киян і гостей міста чекають і нові розваги – з’явиться колесо огляду. “Ми проводили конкурс і хотіли встановити колесо огляду на Європейській площі заввишки не менш ніж 55 м і проїздом для автомобілів під ним, – приблизно так, як на Єлисейських полях у Парижі. Але зараз ми його спробуємо встановити вздовж лінії між двома дзвіницями – навпроти головної ялинки “, – розповів організатор святкових заходів у столиці.

Джерело:

Інтерфакс-Україна