ООН: Кількість жертв на Донбасі є найвищою з серпня 2015 року

ООН: Кількість жертв на Донбасі є найвищою з серпня 2015 року Поштівка
3 Серпня 2016, 15:17

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн закликав сторони конфлікту на сході України приділити першочергову увагу захисту цивільних осіб та вжити невідкладних заходів для розрядки ситуації на лінії зіткнення, що стає все більш напруженою, відзначивши, що кількість жертв серед цивільного населення істотно зросла за останні два місяці, передає УНН з посиланням на прес-службу Управління.

Як зазначається, у червні 2016 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 69 жертв серед цивільного населення на сході України, включаючи 12 загиблих та 57 поранених.

“Це майже вдвічі більше, ніж в травні 2016 року і найвище – з серпня 2015 року. В липні кількість жертв серед цивільного населення була ще вищою та сягнула 73 (вісім загиблих та 65 поранених). Середньомісячна кількість жертв за червень та липень цього року (71) більше ніж в двічі перевищила середньомісячну кількість жертв (34) протягом дев’яти попередніх місяців, з вересня 2015 року по травень 2016 року”, – йдеться у повідомленні.

“Ескалація бойових дій та супутні жертви серед цивільного населення на сході України за останні два місяці викликають занепокоєння. Цивільні особи вкотре все частіше вимушені ховатися в імпровізованих бомбосховищах в своїх підвалах, іноді протягом цілих ночей – ціна порушення режиму припинення вогню надто висока для жінок, чоловіків і дітей на сході України”, – заявив Зейд Раад аль Хусейн.

З його слів, численні жертви, які задокументували в ООН за останні тижні, вказують на те, що “ані українські сили, ані озброєні групи не вживають необхідних запобіжних заходів для захисту цивільного населення”.

“Ми закликаємо всі сторони поважати положення режиму припинення вогню, вивести комбатантів та озброєння з житлових районів та добросовісно забезпечити виконання положень мінських угод”, – додав Верховний комісар ООН.

Зазначається, що більше половини всіх жертв за останні два місяці були викликані артилерійськими обстрілами. “Між 1 червня та 31 липня 2016 року 72 цивільні особи були поранені і шестеро – вбиті в результаті таких обстрілів, в тому числі, імовірно, з використанням озброєння, прямо забороненого мінськими угодами. Міни, вибухонебезпечні пережитки війни, розтяжки та саморобні вибухові пристрої відповідають за більшу частину інших жертв”, – додали в Управлінні.

“Я закликаю уряд та озброєні групи прислухатися до закликів міжнародного співтовариства про відхід від лінії зіткнення та про дотримання повного та сталого режиму припинення вогню. Уряд та озброєні групи, які контролюють окремі райони Донецької та Луганської областей повинні поважати застосовні норми міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права”, – зазначив Зейд Раад аль Хусейн.