- Поштівка - https://poshtivka.org -

Одеський зерновий термінал в порту модернізують за 56 мільйонів гривень

На розвиток технічної бази «Одеського зернового терміналу» на наступний рік заплановано 56 мільйонів гривень капітальних інвестицій.

Про це повідомляє Державна продовольчо-зернова корпорація.

У наступному році термінал має намір вийти на рубіж щомісячної морської перевалки на рівні 300 тисяч тонн. Для цього оновлять склади і техніку. Вартість робіт складе 56 мільйонів гривень.

Головне завдання в цьому напрямку – придбання і монтаж обладнання для одночасної навантаження зерна на морські судна з берегового елеватора, автомашин і залізничних вагонів. Йдеться про монтаж потокової лінії, потужністю 1200 т на годину, – заявив начальник технічного управління департаменту розвитку ПАТ «ДПЗКУ» Павло Муравський.

За останній рік фінансовий результат діяльності ОЗТ змінився кардинальним чином – з “мінуса” в 9 млн грн підприємство вийшло на річний балансовий прибуток в розмірі 23 мільйонів гривень.

Довідка.

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» – національний оператор зернового ринку України. Створена в 2010 році ПАТ “ДПЗКУ” є потужною державною компанією в сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових. Корпорації належить 10% сертифікованих елеваторних потужностей України. ДПЗКУ налічує 50 філій в 20 областях, в т.ч. 2 елеватори в морських портах – філія «Одеський зерновий термінал» та філія «Миколаївський портовий елеватор».

Одеський зерновий термінал створений на виробничій базі портового елеватора в Хлібній гавані, найстарішого підприємства галузі, який веде свою історію з вересня 1962 року.

елеватор

Одеський портовий елеватор

Одеський портовий елеватор – споруда унікальна, бо зведена не на палях (материкові структури розташовані на глибині 35 м), а на окремих гравійно-піщаних подушках, на яких були встановлені монолітні залізобетонні плити (під кожен об’єкт окрема плита). Тобто елеватор побудований на основі, що плаває у мулі (завтовшки 35 м). Тому починаючи вже з 1958 року, здійснюється постійне спостереження за станом споруд елеватора та заміри його просідання.

Сьогодні для завантаження суден на пірсі з двома причалами встановлено сім причальних веж. Також можливий варіант відвантаження партій зерна через причал Одеського морського торговельного порту. На елеваторі увесь процес приймання і відвантаження зернових – механізований, управління яким здійснюється з центрального пульта.

Завдяки вигідному географічному розташуванню і розвинутій транспортній інфраструктурі Одеський портовий елеватор займає одне з ключових місць на зерновому ринку України.