Одеський морський порт з початку року збільшив перевалку вантажів

портОдеський морськой торговий порт
7 Червня 2017, 11:06

У січні-травні 2017 року вантажоперевалка в Одеському морському порту склала 10,41 млн тонн, що на 1,6% вище показників аналогічного періоду 2016 року.

Про це свідчать оперативні дані ДП “Адміністрація морських портів України”.

Зростання перевалки відзначене практично за всіма видами вантажів. Так, обсяг обробки наливних вантажів збільшився на 23,4%, склавши 0,970 млн тонн.

Сукупний обсяг перевалки сухих вантажів склав 4,29 млн тонн, що на 11% вище торішніх показників за аналогічний період.

Перервалка контейнерів на причалах Одеського порту за звітний період виросла на 2,4% і склала 210 255 TEU.

Довідка:

Одеський морський торговельний порт – один з найбільших портів Чорноморсько-азовського басейну, розташований в північно-західній частині Чорного моря на перетині історично сформованих торгових шляхів Сходу і Заходу. Його будівництво почалося в 1794 р. Сьогодні держпідприємство ОМТП – це технічні можливості, які дозволяють обробляти в рік більше 15 млн. тонн сухих вантажів і 25 млн. тонн наливних. Це розвинена інфраструктура, яка дозволяє доставляти вантажі в порт автомобільним, залізничним, морським і річковим шляхами. ОМТП – це спеціалізовані термінали з великим парком перевантажувальної техніки, що забезпечує перевалку практично будь-яких видів вантажів. Найбільш динамічно розвивається контейнерний термінал, який розрахований на перевантаження понад 5000 тис. контейнерів на рік. 54 захищених причали загальною протяжністю причальної лінії понад 9 км дозволяють приймати судна вантажопідйомністю до 100 тис. тонн. 85% доходів держпідприємства забезпечує портофлот. Безперебійну роботу підприємства забезпечують 1000 працівників. Судноремонтне виробництво, стивідорна діяльність, навчальний центр для моряків – потенціал одеського порту.