Очільник місії МВФ в Україні був звинувачений Розенком у непрофесійності за нагадування про терміновість пенсійної реформи

18 Квітня 2017, 15:55

Пенсійну систему України необхідно терміново реформувати, адже її робота не відповідає викликам сучасності.

Про це у статті написав очільник місії МВФ в Україні Рон ван Роден.

Він пояснив, що якщо у пенсійній системі держави найближчим часом нічого не зміниться, то Пенсійний фонд буде ставати все більш фінансово нестійким і не зможе забезпечити пенсії на рівні прожиткового мінімуму для старіючого населення.

При цьому, за його словами, стуктура пенсійної системи залишалася незмінною ще з часів радянського союзу.

“Невисокий пенсійний вік у поєднанні з можливостями дострокового виходу на пенсію, доступними для багатьох громадян, є однією з характерних рис цієї системи. Українці виходять на пенсію в середньому набагато раніше, ніж працівники в інших країнах регіону”, – наголосив Роден.

Він пояснив, що середній вік, в якому чоловіки виходять на пенсію в Україні, становить близько 58 ½ років. Для жінок цей показник – трохи менше 56 років. При цьому в країнах Євросоюзу ці показники становлять 63,6 років для чоловіків і 62,6 років для жінок. В результаті, зараз в Україні понад 12 мільйонів пенсіонерів, а це близько 30% населення.

Таким чином, за словами Родена, держава повинна запобігти збільшенню кількості пенсіонерів, а також збільшити надходження до Пенсійного фонду. Цього можна досягти різними способами, зокрема, обмежити можливість дострокового виходу на пенсію, або збільшити пенсійний вік.

“Дієвим шляхом досягнення цієї мети є надання працівникам більшого, ніж тепер вибору щодо віку виходу на пенсію в залежності від загальної тривалості трудового стажу — для відносно раннього виходу на пенсію потрібно буде мати більший трудовий стаж — і створення стимулів для продовження трудової діяльності та пізнішого виходу на пенсію”, – пояснив він.

Понад те, також потрібно посилити адміністрування доходів, щоб зменшити кількість підприємств, які зовсім не платять, або платять дуже мало внесків за власних найманих працівників. Також необхідно взятися і за спрощений режим оподаткування для малих підприємств, зробити його більш жорстким. Адже зараз він створює великі можливості для ухиляння від сплати ЄСВ та податків.

“Обговорення реформування пенсійної системи в Україні відкладалося занадто довго. Зараз настав час, коли необхідно обговорювати рішення і досягати суспільної згоди щодо їхнього впровадження”,  – підсумував Роден.

В свою чергу, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко поставив під сумнів професійні здібності голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рона ван Родена.

Про це він написав у Facebook.

Так, коментуючи статтю ван Родена на ЕП на тему реформування пенсійної системи, він відзначив, що голова місії МВФ не розуміє українських реалій.

“Після слів “експерта”, що “основна структура пенсійної системи не змінилася з радянських часів”, пропало будь-яке бажання читати цю всю маячню до кінця…”, “Ну а сентенції на тему запровадження другого рівня – взагалі “no comment”. Людина просто не розуміє, що це таке і як воно все працює… Жахлива непрофесійність!!!”, – написав Розенко.

“Безумовно, переговорний процес з МВФ у нас завжди відбувався напружено, але на сьогоднішній день є підписаний меморандум, і я дуже хотів би, щоб всі наші дискусії йшли в його межах”, – заявив Розенко.

“Тому, на мій погляд, продукування нових і нових умов, вимог, пропозицій, коли пенсійна реформа лише обговорюється урядом і коли є вже підписаний меморандум, є, на мій погляд, недоречним. На жаль, в цій статті приведено дуже багато якихось незрозумілих або навіть маніпулятивних тез, які потім призводять до негативних висновків”, – сказав віце-прем’єр.

За його словами, твердження про те, що “в Україні і досі існує радянська пенсійна система, є абсолютно некоректним і неправильним, тому що та пенсійна реформа, яка була проведена у 2000-х роках, навпаки відірвала нас від радянської системи і повністю зруйнувала її”.

На думку Розенка, Україна досі не дійшла до європейської пенсійної системи через те, що влада 14 років зволікала з запровадженням накопичувальної пенсійної системи.

“Якраз це разом з можливістю недержавних пенсійних фондів і обвалило можливості пенсійного фонду виплачувати людям достойні пенсії”, – каже віце-прем’єр.

“Тому, коли в черговий раз чуєш заклики не чіпати накопичувальну систему поки не буде наведений порядок в солідарній системі, очевидно, це знову відкидає нас назад. І проблеми солідарної системи жодним чином не мають ніякого відношення до введення накопичувальної системи чи системи недержавних пенсійних фондів”, – заявив Розенко.

“І друге питання, яке постійно озвучується в статті, що Україна повинна скоротити приплив нових пенсіонерів для пенсійної системи і скоротити цей пенсійний видаток.

На мій погляд, основний акцент пенсійної системи все-таки будується не на кількості пенсіонерів, а на доходах пенсійного фонду, і ми повинні думати над збільшенням доходів до пенсійного фонду”, – додав він.

За його словами, основна мета, яка повинна бути у влади – збільшення можливості додаткових надходжень до пенсійного фонду.

“Дискусія на тему високий чи низькій пенсійний вік в Україні, знов подається в своєрідній інтерпретації, яка як для фахівця є досить сумнівною”, – повідомив Розенко.

“Уряд націлений на пенсійну реформу і буде її проводити, але вона має пройти дуже серйозне експертне обговорення, і ця реформа має бути в межах тих позицій, які зафіксовані в меморандумі”, – підсумував він.

Джерело:

Економічна правда, espreso.tv

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!