Обама зняв 50-літню заборону на постачання зброї В’єтнаму

Обама зняв 50-літню заборону на постачання зброї В'єтнаму Поштівка
23 Травня 2016, 13:28

США скасували ембарго на продаж В’єтнаму смертельної зброї, заявив американський президент Барак Обама в ході візиту в республіку, повідомляє “Дзеркало тижня”.

“США повністю знімають заборону на продаж військового обладнання В’єтнаму, яка діяла протягом 50 років”, – сказав Обама на прес-конференції зі своїм колегою Чан Дай Куангом.

У відповідь президент В’єтнаму заявив, що дуже цінує це рішення, яке є “доказом того, що відносини між нашими країнами повністю нормалізувалися”.

На думку експертів, опитаних порталом Defence News, В’єтнаму можуть знадобитися військові літаки для патрулювання, крім того, літаки Су-22 і Миг-29, які вже досить давно використовують ВПС країни, потребують заміни.

Це третій візит президента США до В’єтнаму за сорок з гаком років, що минули після в’єтнамської війни. Першим з примирливим візитом у В’єтнамі побував Білл Клінтон.

Після В’єтнаму Барак Обама відправиться в Японію, де 26-27 травня пройде саміт “великої сімки”. Крім саміту Обама відвідає Хіросіму і покладе вінок до меморіалу жертв атомного бомбардування 1945 року.

Обама зняв 50-літню заборону на постачання зброї В’єтнаму