Обама закликав лідерів НАТО та ЄС посилити підтримку України

Обама закликав лідерів НАТО та ЄС посилити підтримку України Поштівка
8 Липня 2016, 13:10

Президент США Барака Обама закликав НАТО та ЄС посилити підтримку України та бути послідовними у протистоянні агресії РФ. Про це він написав у статті для «The Financial Times», передає «Європейська правда».

«Ми повинні поглибити співробітництво у сфері безпеки між НАТО і ЄС, збільшити підтримку для України, позаяк вона захищає свій суверенітет і територіальну цілісність. І навіть коли наші держави як і раніше відкриті для більш конструктивних відносин з Росією, ми повинні визнати, що санкції відносно Росії повинні зберігатися, поки Москва повністю не виконає свої зобов’язання в рамках Мінських угод», – відзначив президент США.

За словами Обами, у Варшаві на саміті Альянсу країни НАТО «повинні знову підтвердити рішучість… зобов’язання відповідно до 5 статті Північноатлантичного договору – захищати кожного союзника НАТО».

У статті Обама також звернув увагу на те, що за межами Альянсу НАТО має вжити більших зусиль для глобальної безпеки, особливо з боку південних рубежів Альянсу.

«НАТО повинен підсилити свої зусилля у кампанії по знищенню «Ісламської держави» у Сирії та Іраку, а також зробити більше, щоб допомогти ЄС по припиненню діяльності злочинних мереж, які експлуатують доведених до розпачу мігрантів (які перетинають Середземне та Егейське море)», – відзначив лідер США.

Раніше повідомлялося, президент України Петро Порошенко заявив, що під час саміту НАТО у Варшаві відбудеться зустріч у форматі «велика пʼятірка плюс Україна».

«Це будуть США, Німеччина, Франція, Італія і Британія», – відзначив Порошенко.

Обама закликав лідерів НАТО та ЄС посилити підтримку України