Обама підписав закон, що обмежує військову співпрацю з Росією

24 Грудня 2016, 11:40

Президент США Барак Обама підписав проект нового оборонного бюджету в розмірі понад 600 млрд доларів. Законодавчий акт передбачає припинення військової співпраці з РФ, а також боротьбу з зарубіжною пропагандою.

“Ніякі кошти, виділені міністерству оборони США в 2017 фінансовому році, не можуть бути спрямовані на двостороннє військове співробітництво між урядами США і Росії до тих пір, поки міністр оборони у співпраці з держсекретарем не повідомлять відповідні комітети конгресу про те, що РФ припинила окупацію української території і агресивні дії, що загрожують суверенітету і територіальної цілісності України і членів НАТО “, – йдеться в документі.

Крім того, там вказується, що РФ повинна виконувати мінські угоди по Україні. Зокрема, йдеться про припинення двостороннього військового співробітництва з Росією, поки Москва не припинить окупацію української території, не виконуватиме умови мінських угод і сприятиме припиненню вогню на сході України, а також перестане загрожувати суверенітету і територіальної цілісності не тільки України, але і членів НАТО. Окремим параграфом прописана заборона на виділення коштів на “будь-які дії, які визнають суверенітет РФ над Кримом”. Винятки можуть бути тільки в тих випадках, коли міністр оборони і держсекретар визначать, що мова йде про національну безпеку США, і своєчасно повідомлять профільні комітети конгресу.

Одночасно військова допомога Україні в наступному році збільшена до 350 млн доларів порівняно з 300 млн доларів в 2016 році. Перелік видів допомоги розширено включенням засобів і технічної підтримки для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону України, а також допомоги у підготовці штабних офіцерів та вищого військового командування ЗСУ”, – повідомляє прес-служба посольства України в США.

Центр боротьби з зарубіжною пропагандою

Закон, підписаний Обамою, передбачає створення центру боротьби з іноземною пропагандою і дезінформацією, спрямованою на підрив національних інтересів США і їх партнерів. Центр (Global Engagement Center) повинен бути сформований при Держдепартаменті в першій половині 2017 року.

Обама підписав закон, що обмежує військову співпрацю з Росією