Нью-Йорку загрожує затоплення після 2100 року

Нью-Йорку загрожує затоплення після 2100 року Поштівка
15 Жовтня 2016, 10:59

Фахівці прогнозують значне збільшення частоти повеней в Нью-Йорку в наступному столітті. За масштабами і наслідками вони зрівняються з повінню, викликаною ураганом «Сенді» в 2012 році. Докладна стаття на цю тему опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені з Ратгерського університету в США попереджають: до 2100 року Нью-Йорк, можливо, буде в три рази частіше стикатися з екстремальними повенями, подібними до тієї, що сталася в 2012 році. Рівень води при цьому може підніматися на 2,7 метра (9 футів). Дослідження грунтується на поєднанні історичних даних за останні 160 років і результатів комп’ютерного моделювання.

Основною причиною повеней в майбутньому фахівці називають підвищення рівня моря, викликане зміною клімату. Вчені відзначають, що урагани, подібні «Сенді», раніше виникали приблизно один раз в 400 років.

У зв’язку з прискоренням темпів підвищення рівня моря протягом XXI століття ймовірність виникнення подібних ураганів збільшилася в чотири рази. І це не межа: найбільш песимістичний прогноз обіцяє збільшення частоти повеней в 17 разів. Надалі, відзначаючи кліматичні зміни і динаміку утворення ураганів, вчені розраховують уточнити прогнози. Це може допомогти підготуватися до надзвичайних ситуацій і мінімізувати наслідки від них.

Нагадаємо, ураган «Сенді» обрушився на східне узбережжя США, Ямайку, Кубу, Багамські острови і Гаїті в жовтні 2012 року. Збиток від потужного тропічного циклону оцінюється більш ніж в 68 мільярдів доларів, 185 людей загинули.

vokrugsveta.ru