Норвегія відмовиться від бензинових авто

Норвегія відмовиться від бензинових авто Поштівка
16 Серпня 2016, 15:04

У боротьбі проти змін клімату Норвегія має намір вдатися до кардинальних кроків: починаючи з 2025 року – якщо цей захід схвалить уряд – у країні більше не реєструватимуть нові автомобілі з бензиновими та дизельними двигунами. Таким чином хочуть суттєво знизити викид газів в атмосферу. Відповідний захід є одним з важливих пунктів Національного плану з розвитку транспорту, який зараз широко обговорюють у країні, повідомляє Deutsche Welle.

Крім того, планується, що з 2030 року всі кораблі та пороми мають стати безвикидними, а в літаках і великогабаритних вантажних автомобілях повинні будуть використовувати більше біопального. Транспортна галузь країни дає близько третини викидів вуглекислого газу в атмосеру.

Норвегія з її понад п’ятьма мільйонами жителів – одна з провідних держав у Європі у сфері впровадження електромобілів: 15 відсотків нових зареєстрованих автомобілів – електрокари. Тепер ця частка, очікують, ще більше зросте.

У країні, добробут якої значною мірою залежить від видобутку нафти та газу, майже сто відсотків електроенергії отримують з екологічно чистих джерел – енергії води та вітру. Придбання електромобілів у Норвегії стимулюють податковими пільгами.

Норвегія відмовиться від бензинових авто