Німецька сім’я знайшла в Польщі скарб за допомогою дідової карти

Німецька сім'я знайшла в Польщі скарб за допомогою дідової карти Поштівка
10 Жовтня 2016, 11:51

Німецька сім’я знайшла в польському місті Любомєж (Нижня Сілезія) скарб по карті, намальованої їх дідусем в 1952 році. Про це повідомляє інтернет-портал «7dniv.info».

Двоє молодих німців приїхали за скарбом з Гамбурга. Сайт міської мерії повідомляє, що їхній дід деякий час жив в Любомєж і працював там садівником, а перед тим, як покинути місто, зарив цінності.

Чоловіки звернулися до однієї з місцевих мешканок з проханням позичити лопату. Їй це здалося підозрілим, і вона викликала поліцію. Правоохоронці заборонили проводити роботи до отримання дозволу від профільного відомства, а коли документ був виданий, супроводжували розкопки.

У місці, позначеному на карті, були знайдені два тріснутих глечика, в яких лежали годинник, прикраси, монети XIX століття і портсигар 1935 року. Все було відправлено на експертизу. Якщо з’ясується, що знахідки представляють історичну цінність, їх відправлять до місцевого музею.

Це не перший випадок, коли в місті знаходять скарби. У 1972 році біля старої церкви діти відкопали чашу з золотими монетами різних європейських країн. У 2008 році під час ремонту адміністративної будівлі робочі виявили схованку з документами XIX століття, найдавніші з яких датувалися 1802 роком, а найпізніші – 1874-м.

Любомєж (також називався Лібенталь і Мілосна) – місто в Нижній Сілезії. У різні роки був частиною Польщі, Чехії, Німеччини, за підсумками Другої світової війни знову був переданий Польщі. Населення становить близько двох тисяч чоловік.

Німецька сім’я знайшла в Польщі скарб за допомогою дідової карти