НБУ створить кредитний реєстр у 2017 році

26 Грудня 2016, 16:17

Національний банк України у наступному році розпочне роботу зі створення кредитного реєстру, випереджуючи прийняття відповідного закону.

Про це в інтерв’ю розповів директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

«Створити сам реєстр НБУ може і без закону і ми, як регулятор, можемо зобов’язати банки наповнювати його. Але давати банкам інформацію з кредитного реєстру ми не зможемо поки не приймуть закон», – сказав він.

За словами Ваврищука, створення реєстру – процес довготривалий і НБУ розпочне його вже в наступному році. «Ми вже узгодили з банками структуру даних, які вони будуть надавати в кредитний реєстр, але технічна реалізація проекту тільки починається – необхідно розробити платформу з нуля», – зазначив Ваврищук.

Кредитний реєстр НБУ є аналогом приватних бюро кредитних історій, тільки якщо БКІ роблять ставку на кредити фізосіб, то кредитний реєстр НБУ – на кредити юридичних осіб. В кредитному реєстрі банки зможуть побачити обслуговування кредиту їх позичальниками в інших банках.

Віталій Ваврищук пояснив, що НБУ не буде вимагати інформації за поточними позичальникам, спочатку до реєстру будуть вносити інформацію про нові кредити.

«Реєстр буде наповнюватися поступово, починаючи з нових позичальників, оскільки це величезний новий шматок роботи для банків. Треба буде залучати нових людей, інвестувати в IT, бази даних. Але ми хочемо створити кредитний реєстр і зобов’язати банки враховувати якість обслуговування кредитів одним і тим же позичальником у різних банках», – зазначив він.

Джерело:

Zik