НБУ спрощує умови проведення зовнішньоекономічних операцій

НБУ спрощує умови проведення зовнішньоекономічних операцій Поштівка
15 Серпня 2016, 11:49

Національний банк України продовжує роботу з лібералізації системи валютного регулювання та контролю за зовнішньоекономічними операціями резидентів. Чергові кроки у цьому напрямі затверджено постановою Правління Національного банку України від 11 серпня 2016 року № 368 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, повідомляє прес-служба НБУ.

 Зокрема, передбачена можливість подання резидентами до банків як оригіналів, так і копій документів в електронній формі для реєстрації укладених з нерезидентами договорів позики (змін до них), проведення платіжних операцій за цими договорами, здійснення резидентами розрахунків з нерезидентами через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях тощо.

 Також Національний банк розширює можливості фінансування імпортних операцій вітчизняних підприємств за рахунок спрощення умов для залучення зовнішнього фінансування за участі іноземних експортно-кредитних агентств та міжнародних фінансових організацій.

 Очікується, що зазначені зміни сприятимуть не тільки запровадженню сучасних комунікаційних технологій у банківській системі, а й активізації зовнішньоекономічної діяльності.

Зміни набувають чинності з 18 серпня 2016 року.