НБУ погіршив макроекономічні прогнози через блокаду Донбасу

21 Березня 2017, 16:25

Національний банк погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в 2017 році з 2,8% до 1,9% у зв’язку з тимчасовим припиненням переміщення вантажів через лінію розмежування на Донбасі.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

20 березня монетарний комітет НБУ провів позаплановий перегляд прогнозу зростання ВВП, що раніше оцінювався в 2,8% в 2017.

Національний банк очікує, що найбільший ефект від торговельної блокади українська економіка відчує цього року.

“Через захоплення терористами діючих підприємств, які працювали в українському правовому полі, розриву ланцюгів виробництва й поставки готової продукції скоротиться обсяг випуску продукції металургії й видобувної промисловості, коксу, електроенергії. Як наслідок, темпи економічного зростання в 2017 році можуть бути нижчими, ніж у січневому прогнозі на 1.3 п.п. у результаті торговельної блокади. Цей негативний ефект від блокади буде переважно компенсовано за рахунок інших факторів, насамперед – більш сприятливої цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту (металів, залізної руди, зернових)”, – пояснює НБУ.

Чистий позитивний ефект на економічне зростання від сприятливої ситуації на зовнішніх ринках становитиме приблизно 0.4 п.п.

У результаті прогноз зростання ВВП в 2017 році погіршено з 2,8% до 1,9%. При цьому НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП в 2018 році з 3% до 3,2%.

Водночас Національний банк вирішив зберегти прогноз інфляції на рівні 9,1% на 2017 рік, незважаючи на тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію розмежування на Донбасі.

Національний банк погіршив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в 2017 році з 3,5 млрд до 4,3 млрд доларів. Ефект від блокади Нацбанком оцінений в додаткові 1,8 млрд доларів, проте в результаті поліпшення зовнішньоекономічної кон’юнктури прогноз дефіциту погіршений до 4,3 млрд доларів, а не до 5,3 млрд.

“Ці втрати будуть в основному компенсовані за рахунок сприятливої ситуації на зовнішніх сировинних ринках, позитивний ефект від яких на стан поточного рахунку складе приблизно 1 млрд доларів”, – відзначає НБУ.

Також Нацбанк погіршив прогноз профіциту зведеного платіжного балансу в 2017 з 1,1 млрд доларів до 600 млн доларів.

Національний банк погіршив також прогноз міжнародних резервів. На думку НБУ, міжнародні резерви в 2017 році збільшаться до 20,8 млрд доларів, а не до 21,3 млрд як очікувалося. У той же час погіршений прогноз резервів в 2018 році з 27,1 млрд доларів до 25,9 млрд доларів.

Як повідомлялося, раніше рада директорів МВФ відклала обговорення третього перегляду програми для України і виділення чергового кредитного траншу в розмірі 1 млрд доларів, який було заплановано на 20 березня.

Джерело:

Українські новини

НБУ погіршив макроекономічні прогнози через блокаду Донбасу