Названо 10 музичних композицій, які найкраще знімають стрес

Музику порівняли з гіпнозом Поштівка
17 Вересня 2017, 16:52

Стрес – добре знайома багатьом реакція нашого організму на «ворожий зовнішній світ». Ми стикаємося зі стресовими ситуаціями на роботі, навчанні, в особистому житті, і кожна людина переживає його по-своєму.

Музика – один з найпоширеніших і популярних способів позбавлення від стресу і тривоги. У наукових дослідженнях йдеться про позитивний вплив різних музичних жанрів на стан головного мозку і настрій, а в сучасній психології навіть є метод «музикотерапії».

Але британські нейробіологи з лабораторії мозку Mindlab International пішли ще далі і вирішили з’ясувати, яка саме музика надає позитивний і розслаблюючий вплив на людей, допомагаючи їм позбутися від нагромадилося стресу.

Учасники експерименту намагалися якомога швидше вирішити складні пазли, які викликали у них певний рівень стресу. Одночасно вони слухали різні музичні композиції, і в цей час дослідники заміряли їх мозкову активність, а також такі показники, як частота серцебиття, артеріальний тиск і частота дихання.

Читайте  Як музика впливає на поведінку людей?

За результатами експерименту вчені склали рейтинг з 10 музичних композицій. За словами доктора Девіда Льюїс-Ходжсона, керівника дослідження, розмірена композиція під назвою Weightless, яка очолила цей рейтинг, справляється зі своїм «заспокійливим» завданням так добре, що знижує загальний рівень тривоги на значні 65%.

Більш того, вона настільки ефективна, що під час експерименту багатьох жінок-учасників починало хилити в сон. «Я б не радив слухати цю пісню під час водіння, так як це може бути небезпечно», – підкреслив Льюїс-Ходжсон.

Цікаво, що англійське тріо Marconi Union і працювало над своєю композицією Weightless як над свого роду науковим експериментом – вони залучили до роботи над нею музичних терапевтів і свідомо підбирали гармонії і ритми, які б сповільнювали серцебиття слухача, знижували кров’яний тиск і рівень стресового гормону кортизолу.

Ось і повний список «антистресових» композицій:

10. «We Can Fly», Rue du Soleil (Caf Del Mar)

9. «Canzonetta Sull’aria», Моцарт

8. «Someone Like You», Adele

7. «Pure Shores», All Saints

6. «Please Do not Go», Barcelona

5. «Strawberry Swing», Coldplay

4. «Watermark», Enya

3. «Mellomaniac (Chill Out Mix)», DJ Shah

2. «Electra», Airstream

1. «Weightless», Marconi Union

Читайте також: Як мелодії впливають на розумові здібності