Науковці створили “розумні” будівельні цеглини

Науковці створили "розумні" будівельні цеглини Поштівка
28 Липня 2016, 15:05

Група науковців з Університету Західної Англії розробляє “розумні” будівельні цеглини, здатні утилізувати стічні води й виробляти електроенергію з сонячного світла.

Створення смарт-технологій для інтеграції в будівельні матеріали ведеться в рамках проекту “Living Architecture” (LIAR), очолюваного Університетом Ньюкасла. Проект об’єднує в собі архітектуру та обчислювальні технології з метою вирішення глобальних проблем сталого розвитку.

Смарт-цеглини складатимуться з мікробних клітин і водоростей. Здатні самостійно адаптуватися до мінливих умов навколишнього середовища, такі цеглини контролюватимуть якість повітря у приміщенні й зможуть навіть розпізнавати мешканців.

У кожній цеглині міститимуться мікробні паливні елементи (MFC) з різними мікроорганізмами, що будуть очищати воду та вироблятимуть електроенергію. MFC зможуть аналізувати власне оточення й реагувати на нього за допомогою серії скоординованих цифрових механізмів.

“Смарт-цегла – це аналог комп’ютера. Будівля, побудована з таких матеріалів, стане величезним процесором паралельних обчислень”, – говорить професор Ендрю Адаматскі, директор проекту LIAR в Університеті Західної Англії.

Bublbe.com

Науковці створили “розумні” будівельні цеглини