Науковці експериментально дослідили існування любові з першого погляду

Закоханість покращує здоров'я людини Поштівка
31 Грудня 2017, 21:47

Нідерландські вчені експериментально довели: з першого погляду виникає пристрасть, а не кохання.

Про це повідомляє видання “Discover”.

Психолог Флоріан Зсок з колегами з Гронінгенського університету (Нідерланди) нещодавно опублікували результати власного наукового дослідження. Учені встановили: з першого погляду виникає не кохання (англ. love at first sight) (LAFS), а лише фізичний потяг.

Зсок та його команда проводили різні експерименти, щоб відповісти на запитання: чи справді LAFS відбувається в один момент, як фізична привабливість впливає на LAFS, чи відрізняється LAFS від любові у тривалих  романтичних стосунках?

Щоб отримати відповіді на ці запитання, дослідники зібрали групу з 400 дорослих, переважно жінок, і гетеросексуальних студентів з Голландії та Німеччини. Одна група волонтерів заповнила анкету про попередні або теперішні стосунки. Потім учасникам показали образи незнайомих людей та попросили уявити, що вони спілкуються з ними під час сеансу швидких побачень (англ. speed dating). Потім вони заповнили ще одну анкету, але дивлячись на образи людей із зображень.

Учасники мали оцінити, наскільки вони погодилися з такими твердженнями, як “я відчуваю, що ми були створені один для одного”, і “я відчуваю любов з першого погляду”. Вони також мали оцінити привабливість кожного потенційного партнера за шкалою від одного до п’яти.

Решта волонтерів-одинаків пішли на побачення, де вони вперше зустрічалися один з одним як у невеликих групах, так і в форматі швидкого побачення. Потім учасники знову заповнювали анкету, в якій вони описували, що відчувають до потенційних партнерів.

Врешті-решт, із майже 500 зустрічей лише у 49 випадках хтось повідомив про ту саму LAFS.

Показово, що люди, які мали стосунки, стверджували, що вони відчули LAFS з їхніми нинішніми партнерами. Однак, такий їхній стан був більше схожий на пристрасть, ніж довготривале кохання.