Нацкомісія вимагає реєстрації поштових операторів до 13 березня

21 Січня 2017, 11:58

Поштовики повинні подати свої дані в єдиний держреєстр

Суб’єкти-оператори послуг поштового зв’язку зобов’язані до 13 березня подати в Нацкомісію регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, – повідомила прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, ця вимога поширюється на операторів, що ведуть прийом, обробку, перевезення та доставку поштових відправлень, виконання поштових переказів та банківських операцій клієнтів.

Дана вимога виникла через публікацію 13 січня 2017 року у №4 «Офіційного вісника України» рішення НКРЗІ від 29.11.2016 року № 623 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку». Зазначене рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.12.2016 року за № 1679/29809.

У НКРЗІ відзначили, що цей Порядок розроблений для реалізації повноважень Комісії в частині ведення єдиного держреєстру операторів поштового зв’язку. При цьому в документі прописано процедуру подання господарюючими суб’єктами повідомлення про внесення відповідної інформації.

Документ передбачає застосування декларативного (повідомного) принципу реєстрації. Повідомлення про реєстрацію в держреєстрі може бути направлено до Комісії в письмовій або в електронній формі.

Ці дії НКРЗІ спрямовані на створення актуального реєстру операторів ринку поштових послуг. Також дія цієї норми спрямована на підвищення обізнаності споживачів про можливий альтернативний вибір постачальника послуг. Це сприятиме розвитку конкуренції на ринку і більш якісному задоволенню потреб споживачів.

У НКРЗІ звернули увагу споживачів на те, що починаючи з 13 березня 2017 року операторами будуть господарчі суб’єкти, інформація про яких буде міститися в єдиному держреєстрі операторів поштового зв’язку. Даний перелік буде розміщений на офіційній сторінці НКРЗІ за посиланням: http://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=60&language=uk

Джерело:

Hubs