НБУ планує випустити власний “Bitcoin”

10 Листопада 2016, 13:51

Правління НБУ схвалило і презентувало дорожню карту Cashless Economy, в якій вперше прописані плани по використанню технологія Blockchain в Україні. Про це на сторінці у Facebook написав радник голови Державного агентства з питань електронного уряду України Костянтина Ярмоленко, пише Liga.net.

“Одночасно з цим наше E-Government Агентство України готує просто таки фантастичні новини на тему пілотного переведення держреєстрів України на блокчейн”, – додав він.

Ярмоленко опублікував скрін сторінки з презентації Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ. У ньому зазначено, що в четвертому кварталі 2017 року НБУ збирається стати емітентом електронних грошей на базі технології Blockchain в рамках проекту НСП Простір.

За очікуваннями НБУ така форма електронних грошей здешевить еквайринг і повинна стати альтернативною карткових платежів.

Blockchain – це вибудуваний за певними правилами ланцюжок з формованих блоків транзакцій. На основі цієї технології працює криптовалюта BitCoin.

Довідка.

Біткоін (англ. Bitcoin) — електронна валюта з відкритим кодом, або криптовалюта, концепт якої був озвучений 2008 року Сатосі Накамото, і представлений ним 2009 року.

Ця валюта повністю децентралізована, дозволяє здійснювати розрахунки по усьому світу, при цьому комісія за переводи або дуже низька, або відсутня. Мережу, яка підтримує функціонування системи біткойн, утворюють люди, учасники, які мають на своєму комп’ютері спеціальну програму. В цій мережі передача інформації здійснюється від програми до програми, а інтернет відіграє роль транспортної системи.

Для скорочення замість слова “біткоін” часто пишуть абревіатуру латинськими буквами BTC. Такий запис схожий на коди валют, однак подібний код міжнародним стандартом ISO 4217 біткоіну поки не присвоєно.