Нацбанк з 2014 року проводив надмірно жорстку обмежувальну політику, унаслідок чого були знищені банки й економіка – екс-глава НБУ

18 Листопада 2017, 00:54

Унаслідок такої політики НБУ у населення і бізнесу зникли сотні мільярдів заощаджень, заявив Стельмах.

Національний банк України, починаючи з 2014 року, під керівництвом Валерії Гонтаревої проводив надзвичайно жорстку політику, яка призвела до знищення банків та економіки країни.

Про це в інтерв’ю виданню Finbalance заявив екс-голова Національного банку України, екс-глава наглядової ради «Приватбанку» Володимир Стельмах.

“З 2014 року під керівництвом Гонтаревої НБУ здійснював надзвичайно жорстку рестриктивну (стримувальну – Поштівка) політику, вилучивши з економічного обігу понад 700 млрд грн. Результат – знищення банків і економіки”, – сказав Стельмах.

При цьому він зазначив, що Міжнародний валютний фонд таких рекомендацій регулятору не давав.

«Представники МВФ мені говорили, що Фонд не давав таких рекомендацій. Отже, слід вважати, що були якісь інші міркування, щоб провести «квазігрошову» реформу конфіскаційного типу. В результаті у населення і бізнесу зникли сотні мільярдів заощаджень», – сказав Стельмах.

На його думку, з 2011 року НБУ став, по суті, кептивним (“кишеньковим” – Поштівка) банком, хоча повинен бути незалежним держорганом.

Як повідомляла Поштівка, у ході очищення банківської системи України за 2014-2017 роки Національний банк прийняв рішення про виведення з ринку щодо 95 банків. В тому числі 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 – в 2015-му, 21 – у 2016-му і 8 – в 2017 році.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!