Наступного тижня планується розпочати будівництво муру на кордоні Литви з Росією.

30 Травня 2017, 13:28

Захисне огородження на ділянці протяжністю 46,6 км, який йде уздовж держкордону Литви з Калінінградською областю РФ, трохи більше ніж за 1,3 млн. євро зведе компанія Gintreja.

Згідно з угодою, вона повинна найближчим часом приступити до будівництва огорожі. Роботи мають бути завершені до 20 грудня цього року – огорожа буде зводитися не на всій протяжності 109-кілометрового держкордону з Росією, що проходить по Німану, а в тих місцях, де кордон проходить сушею.

“Якщо виробник не підведе і в визначений в договорі термін віддасть вироби, ми почнемо в понеділок. Підготовчі роботи вже ведуться”, – повідомив директор Gintreja Гинтарас Брокявічюс.

Він зазначив, що будівництво огорожі розпочнеться в Юрбаркском районі, на ділянці протяжністю приблизно 10 км. Сама Gintreja огорожу не виробляє – вона купує її у литовського підприємства, яке Г. Брокявічюс відмовився назвати з комерційних міркувань. Він також запевнив, що підприємство отримало кілька пропозицій купити огорожу у російських виробників, навіть за прийнятною ціною, проте врешті-решт вони віддали перевагу литовському виробнику.

“Найбільший інтерес виявляли виробники, пропонуючи свою продукцію: пропозиція надійшла від поляків з датчанами і бельгійцями, але ми вибрали литовське підприємство, з ним підписали договір про виробництво. А взагалі дзвонили і Туреччина, і Китай, і кілька російських підприємств пропонували, але вже тепер, коли все відбулося. Працювати з місцевими простіше: поляки, які пропонували, розмовляють тільки польською (…), коли на останній стадії ціна була схожа, ми зробили вибір тільки тому, що було литовське підприємство. Яким би не було становище в державі, ми самі себе вважаємо патріотами”, – сказав глава Gintreja.

На відрізках уздовж держкордону з Калінінградською областю буде побудований металевий сегментний паркан приблизно двометрової висоти з додатковим обладнанням. Він буде зведений на ділянках від точки тристороннього перетину державних кордонів Литви, Польщі та Росії в районі Віштітіса (Віштинца) і відрізками буде продовжений в Шакяйському і Вілкавішкском районах до Німану. На всій протяжності 109-кілометрового кордону вздовж Німану прикордонна служба вже обладнала технічні системи спостереження за кордоном. Нове огородження буде побудовано в місцевостях, де держкордон проходить суходолом. Кошти на обладнання огорожі виділені з бюджету Литви.

Також планується до 2020 року звести паркан на кордоні Литви з Білоруссю. За словами правоохоронців, ці огорожі зводяться з метою приборкання контрабанди і захисту від нелегальної міграції.

Джерело:

Delfi