Насіров на час розслідування відсторонений від посади

3 Березня 2017, 13:08

Кабінет міністрів відсторонив голову Державної фіскальної служби Романа Насірова від цієї посади на час розслідування.

Таке рішення було ухвалено на засіданні уряду в п’ятницю.

З пропозицією про відсторонення до прем’єр-міністра звернувся міністр фінансів Олександр Данилюк.

“Вчора НАБУ вручило підозру Роману Насірову. Я вважаю, що ми маємо відсторонити на час ведення слідства  Романа Насірова від виконання обов’язків голови ДФС. Це в першу чергу в інтересах самого Романа Насірова, для того щоб слідство проходило максимально об’єктивно”, – сказав він.

Данилюк запропонував на цей час призначити виконуючим обов’язки голови фіскальної служби заступника Насірова Мирослава Продана.

Уряд підтримав ці пропозиції.

В свою чергу, правоохоронці склали протокол про затримання голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Про це на брифінгу 3 березня повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Складено протокол про затримання та оголошено підозру”, – повідомив він.

Ситник наголосив, що всі дії детективів прокурорів були законні.

“В подальшому будуть прийняті відповідні рішення. Наскільки я знаю прокуратура має намір ставити питання про взяття під варту і відсторонення від займаної посади”, – зазначив директор НАБУ.

Він нагадав, що стан підозрюваного не дозволяє проводити слідчі дії (лікарі діагностували у Насірова інфаркт міокарда –ред.), однак зазначив, що слідство ретельно вивчатиме надані медичні документи.

Як відомо, 2 березня 2017 року детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру. Він підозрюється у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – “зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки”.

Адвокати Насірова заявили, що співробітники НАБУ вручили підозру голові ДФС,коли він уже був непритомний. Таким чином захисники стверджували, що вручення підозри є незаконним.

У четвер ввечері НАБУ провело обшуки за кількома адресами, в тому числі в центральному офісі Державної фіскальної служби, в рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам із орбіти колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Як заявив Артем Ситник, справа, у якій фігурує керівник Фіскальної служби Роман Насіров, складається з трьох блоків, Спеціалізована антикорупційна прокуратура прагне передати її до суду якнайшвидше.

“Фактично розслідування цієї справи складається з трьох блоків: перше – безпосередньо люди, які входили в злочинну організацію Онищенка, друге – це службові особи “Укргазвидобування”, за сприяння яких можливі були ці маніпуляції з газом, і третє – це службові особи Фіскальної служби, які приймали, на нашу думку, незаконні рішення про відстрочку рентних платежів”, – сказав він.

“Зараз всі три блоки відпрацьовані. По найбільшій справі вже частина звинувачених знайомиться з матеріалами справи”, – повідомив Ситник.

“Антикорупційний прокурор Холодницький дав вказівку у найближчий час направити цю справу до суду. Мається на увазі справа, яка була вчора”, – заявив він.

На запитання, чи справді підозра Насірову лежала у Назара Холодницького ще два тижні тому, Ситник відповів: “Коли підозра була погоджена, ми вирішили провести ті процесуальні дії, які були вчора”.

Джерело:

Українська правда

Насіров на час розслідування відсторонений від посади