Міністр енергетики прокоментував відмову від вугілля Донбасу

10 Лютого 2017, 14:50

Питання торгівлі із непідконтрольними територіями, зокрема вугіллям, має вирішуватися на політичному рівні.

Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик у Верховній Раді.

Він уточнив, що “переміщення товарів” здійснюється під контролем СБУ на основі актів, ухвалених у 2014 році.

“Нормативно-правові акти, які були прийняті ще в 2014 році, регламентували переміщення товарів антрацитової групи. Махновщин не повинно бути: якщо ви ухвалите рішення про повну блокаду, то цю блокаду повинна проводити не добровольці, а силові структури. Ви повинні взяти на себе відповідальність”, – заявив урядовець парламентарям.

Він нагадав, що залежність від донбаського антрациту склалася “історично”. Проте, за словами Насалика, за рахунок різних проектів із заміщення потужностей у 2016-2017 роках вдасться скоротити цю залежність на 3,5 млн тонн.

Уярдовець не виключив, що через повну блокаду постачання антарциту українській енергетиці загрожують “віялові відключення”. Він також припустив, що ціна вугілля може зрости майже удвічі – з нинішніх 1730 грн за тонну до 3000 грн.

Напередодні в ефірі одного з телеканалів Ігор Насалик заявив, що відмова від вугілля з “ДНР-ЛНР” коштуватиме додаткові 15 млрд грн витрат.

Пізніше міністр пояснив, звідки взялася цифра у 15 мільярдів гривень, яку, за його словами, Україна може втратити у разі відмови від вугілля з неконтрольованих територій Донбасу.

Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю.

“На сьогоднішній день по Ротердаму+ ціна би складала 3000-3100 грн в залежності від поставок – чи це була б ПАР, чи Австралія, чи Китай – а ціна, яка діє сьогодні, складає 1730 грн. Якщо ми повністю відмовимось від неконтрольованої зони, ціна вугілля буде складати 3 тисячі гривень”, – пояснив міністр.

Тож, продовжив він, якщо цю різницю, яка складає приблизно 1500 грн, помножити на 9000 тонн вугілля, необхідного Україні, вийде 15 млрд гривень.

Джерело:

BBC Україна, Українська правда

Міністр енергетики прокоментував відмову від вугілля Донбасу