NАSА створить підводний човен для дослідження океанів Титану

NАSА створить підводний човен для дослідження океанів Титану Поштівка
31 Серпня 2016, 14:28

Американське космічне агентство NАSА розробляє плани з відправлення автономного підводного човна до супутника Сатурна Титану для дослідження його океанів.

Підводний човен проаналізує зразки рідкого метану та етану в океанах, що покривають поверхню Титана, відправляючи дані на Землю. Згідно з проектом, новий апарат буде оснащений спеціальним «плавцем» із потужним пристроєм зв’язку, який дасть можливість безпосередньо обмінюватися інформацією з передавачами на відстані близько 1430 мільйонів кілометрів. Довжина зонда складе 6 метрів.

Пересуватися під водою автономний човен зможе завдяки системі баласту, впускаючи у відсіки рідину для занурення й витісняючи її для підйому до поверхні. Оскільки дозаправити апарат на Титані не вдасться, оптимізація його енергоспоживання матиме вирішальне значення.

Підводний човен буде обладнаний всіма видами метеорологічних інструментів, у тому числі цілим рядом датчиків, радіолокаційною та гідроакустичною апаратурою, а також камерами, щоб отримати якомога більше інформації про процеси, що відбуваються на Титані.