Нардепи оголосили бойкот послу Німеччини через заяву про вибори на Донбасі

Ганна Гопко
7 Лютого 2017, 14:25

Народні депутати оголосили бойкот послу Німеччини в Україні Ернсту Райхелю, який висловив свою особисту позицію, що вибори на Донбасі можна провести і за присутності російських військ.

Про це на засіданні Ради заявила голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

“До 25-річчя відкриття посольства Німеччини в Україні, яке саме сьогодні відзначається, посол запросив на прийом дуже багатьох депутатів, поважних гостей. Ми вважаємо, що маємо бойкотувати цей захід і сьогодні не йти на прийом до німецького посла”, – заявила Гопко.

Вона заявила, що таким чином буде висловлена “принципова, українська позиція”.

Гопко також наголосила, що позиція Ради дуже чітка: жодних виборів на Донбасі не може бути, поки російські війська не заберуться геть.

Крім цього народні депутати закликають МЗС України негайно викликати посла Німеччини Ернста Райхеля щодо його заяви про вибори на Донбасі за присутності військ Росії

“Від імені всього українського парламенту ми хочемо висловити своє обурення заявою посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля, що вибори на Донбасі можна провести і за присутності російських військ. Ми вважаємо, що МЗС України повинне негайно викликати посла Німеччини, щоб почути його спростування цієї заяви. Міністр Клімкін має доповісти українському парламенту результати такої розмови”, – сказала Гопко.

Вона додала, що така заява іде в розріз з офіційною політикою Німеччини, суперечить Мінським домовленостям і тому, що Німеччина є активним учасником нормандського формату, та всім зусиллям щодо мирного врегулювання, зокрема, особисто канцлера Меркель.

Зазначимо, що посол Німеччини в Україні Ернст Райхель в інтерв’ю заявив, що відсутність російських військ не є обов’язковою умовою проведення виборів на Донбасі.

Джерело:

espreso.tv

Нардепи оголосили бойкот послу Німеччини через заяву про вибори на Донбасі