Найближчим часом зростатимуть ціни практично на усі харчі, – експерт

В Україні стрімко дешевшають овочі Поштівка
19 Вересня 2018, 11:31

Найближчим часом зростатимуть ціни практично на усі харчі. Найбільше подорожчають овочі. Окремі ж овочі можуть подорожчати взагалі у кілька разів.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«В Україні зараз вже навіть буряк і морква коштують дорожче, ніж у Польщі. Вже до зими «борщовий набір» зросте у ціні десь на 30-40%», – зазначив він.

За словами експерта, також дорожчатиме м’ясо. Лідером буде яловичина і свинина. Зараз є всі передумови і для того, аби здорожчав хліб.

«На це впливає девальвація гривні, бо зерно виробники купують за світовими цінами в Україні вже котрий рік поспіль. Та вона відобразиться на вартості не відразу, а поступово – упродовж двох-трьох місяців, починаючи з вересня», – уточнив Дорошенко.

Експерт зауважив, що загалом ціни на харчі можуть зрости на 6-10% до кінця року.

Ніякої паніки не може бути. Наприклад, врожай зерна на 3% менший, аніж минулого року, якщо ми говоримо про світовий рівень. Це не може призвести до якогось швидкого подорожчання. Дійсно, подорожчання буде, але воно буде трошки більше, ніж інфляція. Ціна може зрости на 6-10% до кінця року, – висловив свою думку Дорошенко.

Щодо впливу зростання курсу долара та вартості пального на АЗС на подорожчання харчів, експерт зауважив, що зростання долара буде також позначатися на вартості, але ціна більшості овочів в Україн і так вже за європейською ціною. При зміні курсу буде змінюватися вартість, але не одразу – для вітчизняної продукції вона змінюється через два-три місяці. Якщо, наприклад, долар став на 8% дорожчим відносно гривні, то ці 8% відіб’ються на ціні за два-три місяці.