Найбільший у світі круїзний лайнер вирушив у перше плавання

Найбільший у світі круїзний лайнер вирушив у перше плавання Поштівка
16 Травня 2016, 11:29

Найбільший круїзний лайнер у світі – Harmony of the seas – покинув порт французького міста Сен-Назер і вирушив у свій перший довгий морський похід. Судно взяло курс на порт Саутгемптон на південному узбережжі Великої Британії, де візьме на борт перших пасажирів. Потім корабель піде в Барселону, звідки почнеться його перший круїз Середземним морем.

Водотоннажність Harmony of the seas становить 227,5 тисячі тонн, його ширина – 66 метрів, довжина – 362 метри. На його борту зможуть розміститися 6,4 тисячі пасажирів та понад 2 тисячі членів екіпажу.

На лайнері є каток, казино, театр на 1,4 тисячі місць, спортзали, басейни, баскетбольний майданчик, водяні гірки та інші атракціони, торгова вуличка довжиною сто метрів і сад з 12 тисячами різних рослин. Після насиченого розвагами дня пасажири лайнера зможуть підкріпитися в будь-якому з 30 кафе і ресторанів, в тому числі – в Bionic bar, де офіціантами працюють роботи.

Будівництво корабля зайняло 2,5 року і обійшлося судновласнику в майже мільярд євро. За час будівництва Harmony of the seas став помітною пам’яткою Сен-Назера: лайнер, висота якого становить 72 метри, тобто порівнювана з 20-поверховим будинком, височів над усіма міськими будівлями. Кожен день верф, де стоїть судно, відвідували туристи, а коли корабель вирушив на перше випробування в море, подивитися на це зібралися сотні людей.

RCI, що вже володіє двома круїзними лайнерами класу Oasis, в 2012 році заявила, що має намір побудувати третє судно такого класу. До Harmony of the seas титул найбільшого пасажирського судна в світі належав введеному в експлуатацію в 2010 році Allure of the Seas, що також належить RCI.

Найбільший у світі круїзний лайнер вирушив у перше плавання