Найбільші біржі припинили виведення Bitcoin під тиском Китаю

10 Лютого 2017, 17:50

Три найбільші біржі криптовалют прийняли заходи по обмеженню виведення Bitcoin (біткойнів) під тиском з боку Народного банку Китаю (НБК, ЦБ країни), що бореться з відмиванням грошей і недотриманням правил валютного контролю.

Біржа BTC China призупинила виведення біткойнів на 72 години для перегляду своєї політики, тоді як Huobi і OKCoin припинили його зовсім. Ці дії стали наслідком вимог ЦБ, говориться в спільній заяві бірж.

За словами представників торгових платформ, обмеження будуть зняті після того, як біржі оновлять свої правила у сфері контролю за переміщенням коштів, щоб вони відповідали вимогам регуляторів. На це може знадобитися близько місяця.

Згідно з оцінкою Chainanalysis, лише в 2016 році за допомогою біткойнів з Китаю було виведено $2 млрд. Експерти аналітичної фірми стверджують, що в першій половині 2016 року 42% всіх транзакцій з біткойнами були здійснені в Китаї.

Курс біткойна в четвер впав на 7,8%, до $977 за біткойн. Разом з тим за останні 12 місяців біткойн подорожчав більш ніж на 120%, оскільки інвестори скуповували його у тому числі в якості захисту від ослаблення юаня.

Нагадаємо, що в кінці 2016 року курс криптовалюти Bitcoin до долара США вперше за майже три роки піднявся вище позначки $930.

У перші дні 2017 року курс біткойна перевищив психологічно важливу позначку в $1000 – вперше за 4 роки. Минулого року криптовалюта зросла в ціні більш ніж у два рази, а сума всіх біткойнів у світовому обігу досягла рекордних $14 млрд.

Також на початку січня курс криптовалюти обвалилася на 10% після того, як китайська влада підтвердили плани перевірки бірж, на яких проходять торги криптовалютами.

Джерело:

НВ