Надання зброї Україні “не спровокує” Росію, – спецпредставник США

Курт Волкер
25 Липня 2017, 22:09

Спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявляє, що можливі поставки зброї України для захисту від російської агресії не можуть спровокувати Росію

Про це він повідомив в інтерв’ю телеканалу “Настоящее время”.

“Росія вже перебуває в Україні з усім своїм важким озброєнням. Там зараз більше російських танків, ніж є у всіх країн Західної Європи, разом узятих. Це дуже і дуже великий військовий контингент. Ще більший контингент зосереджений біля кордонів України. У Росії є повне право це робити, це її територія, вони можуть розміщувати там стільки військових, скільки хочуть. Так що це рішення ніяк не “спровокує” Росію зробити щось, чого вони ще не зробили. І це ніяк не може змінити баланс сил”, – пояснив Волкер.

За його словами, попередня адміністрація президента Барака Обами не схвалила поставки зброї українській владі, незважаючи на те, що це зробили обидві палати Конгресу. Однак, нова адміністрація президента Дональда Трампа, за його словами, “переглядає” це рішення, щоб дати Україні “можливість захищати себе” у випадку “подальших кроків” з боку Росії.

“Якщо ми ухвалимо таке рішення, це дасть можливість Україні захистити себе в тому випадку, якщо Росія зробить подальші кроки на українській території, – наголосив Волкер. – Росія говорить, що “не робить нічого такого” і не збирається цього робити. Якщо це так – поставка захисних озброєнь тоді не несе ні для кого ніякого ризику”.

  • 23-24 липня Волкер перебував в Україні, зокрема їздив на Донбас – в Авдіївку і Краматорськ, де заявив, що конфлікт на сході України не є замороженим конфліктом, а “гарячою війною”. Ця обставина, наголошує він, зумовлює необхідність надання Україні сучасного американського протитанкового озброєння.
  • Кремль в особі речника президента Росії Дмитра Пєскова заявив у відповідь на слова Волкера, що “будь-які дії, що провокують напруженість на лінії зіткнення в Донбасі, віддалятимуть врегулювання конфлікту на сході України”.