НАБУ розслідує виведення коштів Нацбанку з України через австрійські банки

НАБУ розслідує 10 е-декларацій Поштівка
7 Квітня 2017, 16:46

Національне антикорупційне бюро розслідує виведення коштів Національного банку України, виділених для рефінансування, за межі України через австрійські банки.

Про це заявив глава відомства Артем Ситник, повідомляється на сайті Бюро.

За його словами, у справі задіяно багато банківських установ, а суми обчислюються мільярдами.

“Справа стосується керівництва Національного банку. У справі задіяно багато банків. Проводимо відповідні процесуальні дії – обшуки, вилучення документів – щоб після їх аналізу встановити коло потенційних підозрюваних. Основа цієї справи – перевірка засобів, які виділяли на рефінансування. Нас цікавить, чи не було зловживань з боку працівників Нацбанку. Мова йде про великі суми коштів, тому зрозуміло, що такі рішення не приймали без згоди вищого керівництва НБУ”, – сказав він.

За словами Ситника, приводом для виникнення підозр НАБУ, зокрема, стали підозріло великі перерахування коштів за кордон, виділених для рефінансування певних банків. Надалі, слідство встановило, що одержувачем цих коштів через офшорну фірму виявився водій рефінансованого банку.

“За такою схемою з України за кордон було виведено $ 500 млн, і це лише один з епізодів. Інші схеми, за словами глави НАБУ “набагато складніше і заплутаніше”, – запевнив він.

Нагадаємо, НАБУ розслідує 319 справ на суму понад 85 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що в кінці березня детективи НАБУ провели обшуки в приміщенні Національного банку.

У свою чергу в НБУ прокоментували обшуки детективами НАБУ.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна