НАБУ перевірить керівництво НБУ на причетність до виведення за кордон мільярдів гривень, – Ситник

Артем СитникДиректор НАБУ Артем Ситник
3 Квітня 2017, 09:14

Національне антикорупційне бюро України розслідує справу виведення комерційними банками мільярдів гривень за кордон.

Про це розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

За його словами, ці кошти банки отримали від НБУ в якості кредитів рефінансування.

НАБУ вже провело обшуки в НБУ, де цій процесуальній дії не пручалися, а навпаки – надали всі документи. Зараз чекають відповіді на запити з-за кордону. Також опитають майже все керівництво Нацбанку, щоб з’ясувати законність виведення коштів за межі України та можливу причетність топ-менеджерів регулятора.

“У нас вже кілька місяців розслідується кримінальне провадження, де фігурує керівництво Національного банку України і воно пов’язане з витрачанням коштів, виділених ряду комерційних банків на рефінансування. Законність витрачання цих коштів, причетність до незаконного їх витрачання є предметом розслідування цієї справи”, – розповів Ситник.

Він додав, що ті документи, які планували вилучити, були добровільно віддані працівниками Національного банку. Зараз з ними працюють детективи.

На питання про можливі збитки Ситник відповів коротко: “Це – мільярди”. Причетність керівництва Нацбанку будуть перевіряти.

“Такі величезні (фінансові) потоки (виведення грошей за кордон) не можуть обійтися без участі керівництва Національного банку. Тому практично все керівництво буде перевірятися на причетність до цих дій”, – пояснив Ситник.

Раніше повідомлялося, що директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що обшуки в Національному банку України стосуються керівництва регулятора.

Джерело:

НВ

НАБУ перевірить керівництво НБУ на причетність до виведення за кордон мільярдів гривень, – Ситник