На зміну літій-іонним батареям прийдуть цинково-повітряні

16 Серпня 2017, 00:03

Дослідники з університету Сіднея і Технологічного університету Наньян в Сінгапурі розробили новий спосіб зарядки цинково-повітряних акумуляторів, який дозволить використовувати їх замість традиційних літій-іонних батарей в електронних пристроях.

За словами керівника дослідження професора Юань Чена, в цинково-повітряних батареях раніше використовувалися дорогі металеві каталізатори, такі як оксид платини і іридію. Це помітно скоротило число пристроїв, де їх можна було застосувати – в основному, в слухових апаратах і залізничних світлофорах. Новий метод використовує високоефективні недорогі каталізатори, створені шляхом контролю складу, розміру та кристалличности оксидів заліза, кобальту та нікелю.

Випробування батарей з новими каталізаторами показали, що ефективність акумуляторів знизилася всього на 10% після 60 циклів зарядки і розрядки. Це дозволяє використовувати їх в сучасних електронних пристроях.

Цинково-повітряні батареї являють собою тип метало-повітряних батарей, які живляться за рахунок окислення цинку повітрям. Такі батареї дешевше, мають в п’ять разів більшу ємність, ніж літій-іонні. До того ж вони безпечніші. Літій-іонні акумулятори містять горючі матеріали, що знаходяться під тиском і можуть вибухнути після короткого замикання. Минулого року компанія Samsung припинила випуск флагманського смартфона Galaxy Note 7 після цілої низки подібних подій.

Тим часом, модернізуються і традиційні літій-іонні батареї. Японська компанія GS Yuasa в 2020 році почне масове виробництво літій-іонних батарей нового типу. Вони подвоюють дальність пробігу на одній зарядці невеликих електрокарів.

Джерело:

Zdnet

На зміну літій-іонним батареям прийдуть цинково-повітряні