На захоплених Росією вишках Чорноморнафтогазу виявлено іноземне обладнання

Вишка
8 Вересня 2017, 16:15

Тепер належить з’ясувати, які саме фірми поставляють Росії техніку всупереч санкціям.

Під час планового огляду захоплених Росією бурових установок України в Чорному морі українська сторона виявила іноземне обладнання, що всупереч санкціям використовується на вишках. Про це розповів представник президента України в АРК Борис Бабін, передає сайт Крим.Реалії.

«Під час чергового огляду ми виявили окремі технологічні пристрої деяких країн. Це фірми, які всупереч санкціям поставляють свою техніку. Ми виявимо, хто саме ці технології поставляє, і ці постачальники будуть покарані», – заявив Бабін.

При цьому він не уточнив конкретних назв фірм, додавши лише, що вони європейські.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК «Нафтогаз України» втратила контроль над цим кримським підприємством. Пізніше підприємство було юридично відтворене на материковій частині України.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані захопленням активів групи в Криму. «Нафтогаз» ініціював провадження відповідно до угоди між Кабміном України та урядом Росії про сприяння, здійснення і взаємний захист інвестицій.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. 21 липня Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим. Siemens подав позов проти структур “Ростех”, які незаконно перемістили турбіни в Крим.

На захоплених Росією вишках Чорноморнафтогазу виявлено іноземне обладнання