На Вінниччині “кіборг” отримав три роки за прапор

15 Лютого 2017, 13:42

Захисника Донецького аеропорту засудили за крадіжку прапора України.

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області засудив двічі пораненого захисника донецького аеропорту Миколу Лаврика за крадіжку держпрапора.

За словами самого Лаврика, держсимвол висів на вигнутій трубі на в’їзді в село Бандишівка брудний і пом’ятий, наче ганчірка. “Кіборг” зняв його, тому що на власні очі бачив, як в Донецькому аеропорту хлопці вмирали за прапор.

“Якось всередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен в такому стані перебувати. Якщо він пошарпаний, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе”, – розповів він.

На наступний день сільський голова заявив про крадіжку на суму, що підпадає під кримінальну статтю.

“Голова сільської ради надав довідку про те, що державний прапор перебував на балансі і коштував 300 гривень”, – розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський.

Суд постановив покарати АТОвця трьома роками позбавлення волі, хоча адвокати доводили, що прапор насправді дешевший, і під статтю не підпадає.

“Закупили такий же прапор, який коштує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень”, – заявив адвокат Олександр Гардецький.

До послуг юриста “кіборг” вдався лише після того, як почув безглуздий вирок і зрозумів потребу в апеляції. Під час роботи адвокат з’ясував чимало цікавого, зокрема і те, що насправді прапор за нібито 300 грн на балансі сільради не перебував.

У поліції Могилів-Подільського заявили, що сільський голова фактично обманув слідство, і правоохоронці готують перевірку спільно з прокуратурою, щоб дати принципову оцінку діям чиновника.

Однак після цього сам сільський голова Бандишівки Микола Антонюк запевнив, що заяву в поліцію не писав, а повідомив про зникнення прапора дільничному в телефонному режимі.

Роботу поліції і прокуратури обіцяють оцінити за підсумками службових розслідувань.

“Ми перепросили його за дії своїх підлеглих. Я особисто був у Лаврика вдома. Ми ситуацію виправимо, слідчі, які дійсно не провели, як годиться, перевірку за даним кримінальним провадженням, будуть покарані”, – пообіцяв глава місцевої поліції.

“Якщо буде провина, крім того, посадових осіб поліції і прокуратури, ми їх покараємо. Ніхто це залишати так не буде”, – запевнив керівник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря.

Джерело:

Корреспондент.net

На Вінниччині “кіборг” отримав три роки за прапор