На ринку криптовалют стрімке зниження котирувань

Символічне зображення криптовалют
11 Липня 2017, 11:41

На ринку криптовалют хаос. Котирування стрімко знижуються: ether вже коштує всього лише близько $200, bitcoin подешевшав до $2300. Різкий сплеск популярності криптовалют призвів цього року до вибухового зростання їх вартості – на сотні відсотків. Інтерес проявили буквально всі: від банкірів з Wall Street до китайських домогосподарок. Як виявилося, система не готова до такого напливу учасників, і зараз ключовою темою серед учасників крипторинку є загроза дроблення bitcoin, тобто валюту можуть розділити на дві частини.

Обробка транзакцій з біткойнами проводиться в так званих блоках, які використовують комплексну криптографію для підтвердження і проведення транзакцій. Кожен блок в ланцюжку обмежений 1Мб – раніше цього було достатньо, але сьогодні система стала працювати занадто повільно. Іноді процес може розтягуватися до декількох годин. Через це багато компаній, що надають системи по роботі з bitcoin, підвищують мінімальний розмір транзакції і обкладають операції комісією.

Рішення проблеми пропонують два табори Bitcoin Unlimited (BU) і Segregated Witness (SegWit). По суті, це як дві різні школи з різними поглядами, і інтереси одних не збігаються з інтересами інших. Компроміс знайти досить складно, це і лякає учасників ринку. Просто ніхто толком не знає, що з цього вийде.

21 липня буде представлено програмне забезпечення SegWit2x, потім до кінця місяця перевірятимуть, скільки майнерів працює на новій системі. Якщо їх частка більше 80%, це сигналізує про уникнення розколу в співтоваристві, але якщо ні – напруга лише наростатиме.

В такому випадку Bitcoin, швидше за все, почне існувати на обох блокових ланцюгах паралельно, що призведе до двох версій криптовалюти. При такому розвитку ситуації можна не сумніватися, що трейдери швидко переоцінять вартість обох, що, ймовірно, призведе до високої волатильності.

На ринку криптовалют стрімке зниження котирувань